Планета

15:49, 21 сентября 2017

112

Міністр економіки підкреслив, що Іспанія зможе собі це дозволити

Міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос заявив, що іспанська влада може надати Каталонії автономне фінансування, якщо референдум про незалежність не відбудеться. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню Financial Times, передає 20minutos.es.

"Коли вони відмовляться від ідеї незалежності, ми зможемо про це говорити (про автономне фінансування, - ред.), - сказав міністр. 

Як зазначив керівник Виконавчого комітету у сфері економіки, нинішнє економічне становище Іспанії покращилося порівняно з 2012 роком, у розпал конфлікту з Каталонією. Тому влада може собі дозволити говорити про автономне фінансування регіону.

Міністр економіки також запевнив, що ситуація в Каталонії зараз ніяк не вплине на економіку Іспанії.

Нагадаємо, що вчора, 20 вересня, в Барселоні іспанська поліція затримала помічника віце-голови каталонського уряду Жозепа Марію Хове і ще 13 осіб за підготовку до референдуму про незалежність Каталонії.

Проведення референдуму було призначене на 1 жовтня. Іспанський уряд визнав його антиконституційним і намагається перешкодити його проведенню. Після того, як каталонський парламент у середу, 6 вересня, прийняв закон про референдум щодо відокремлення цього регіону від решти Іспанії, іспанська влада анонсувала контрзаходи.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой Брей вже зажадав притягнути до кримінальної відповідальності - за "узурпацію влади і непокору попереднім судовим рішенням" - голову каталонського парламенту Карму Форкаделл і чотирьох членів президії парламенту. Депутатам, які ініціювали ухвалення сепаратистських законів, можуть загрожувати тривалі тюремні терміни і великі грошові штрафи.

Новини за темою: Понад 700 каталонських мерів вийшли на демонстрацію на підтримку референдуму про незалежність
Теги:
Комментариев: 0